Gminy, w których udział mniejszości narodowych, etnicznych lub społeczności posługującej się językiem kaszubskim wsród ogółu mieszkańców stanowił w 2011 roku co najmniej 10% - Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 - mniejszości narodowe i etniczne oraz język regionalny - Mniejszości Narodowe i Etniczne

Mniejszości Narodowe i Etniczne

Nawigacja

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 - mniejszości narodowe i etniczne oraz język regionalny

Gminy, w których udział mniejszości narodowych, etnicznych lub społeczności posługującej się językiem kaszubskim wsród ogółu mieszkańców stanowił w 2011 roku co najmniej 10%

Na podstawie danych ze Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011. Dane dotyczą wyłącznie mniejszości (i społeczności posługującej się językiem regionalnym) w rozumieniu ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (Dz. U. Nr 17, poz. 141, z późn. zm.).

Lp Rodzaj mniejszosci Kod powiatu Nazwa powiatu Kod gminy Rodzaj gminy Nazwa gminy Liczba mieszkańców gminy w 2011r. Liczba mniejszości Procent mniejszości
1 białoruska 2002 białostocki 2002042 g. w. Gródek 5696 1117 19,6
2 białoruska 2002 białostocki 2002143 g. m-w. Zabłudów 9047 1030 11,4
3 białoruska 2003 bielski 2003011 g. m. Bielsk Podlaski 26679 4806 18,0
4 białoruska 2003 bielski 2003032 g. w. Bielsk Podlaski 7185 2601 36,2
5 białoruska 2003 bielski 2003062 g. w. Orla 3107 1740 56,0
6 białoruska 2005 hajnowski 2005011 g. m. Hajnówka 22274 5100 22,9
7 białoruska 2005 hajnowski 2005022 g. w. Białowieża 2301 359 15,6
8 białoruska 2005 hajnowski 2005032 g. w. Czeremcha 3514 632 18,0
9 białoruska 2005 hajnowski 2005042 g. w. Czyże 2361 1806 76,5
10 białoruska 2005 hajnowski 2005052 g. w. Dubicze Cerkiewne 1792 1142 63,7
11 białoruska 2005 hajnowski 2005062 g. w. Hajnówka 4076 2107 51,7
12 białoruska 2005 hajnowski 2005073 g. m-w. Kleszczele 2814 1003 35,6
13 białoruska 2005 hajnowski 2005082 g. w. Narew 3937 1456 37,0
14 białoruska 2005 hajnowski 2005092 g. w. Narewka 3898 1520 39,0
15 białoruska 2010 siemiatycki 2010062 g. w. Milejczyce 2106 277 13,1
16 litewska 2009 sejneński 2009042 g. w. Puńsk 4366 3203 73,4
17 litewska 2009 sejneński 2009052 g. w. Sejny 4156 643 15,5
18 łemkowska 1205 gorlicki 1205102 g. w. Uście Gorlickie 6619 825 12,5
19 niemiecka 1603 kędzierzyńsko-kozielski 1603022 g. w. Bierawa 7767 1369 17,6
20 niemiecka 1603 kędzierzyńsko-kozielski 1603032 g. w. Cisek 6006 1855 30,9
21 niemiecka 1603 kędzierzyńsko-kozielski 1603042 g. w. Pawłowiczki 8097 1502 18,6
22 niemiecka 1603 kędzierzyńsko-kozielski 1603052 g. w. Polska Cerekiew 4413 949 21,5
23 niemiecka 1603 kędzierzyńsko-kozielski 1603062 g. w. Reńska Wieś 8265 2648 32,0
24 niemiecka 1604 kluczborski 1604032 g. w. Lasowice Wielkie 7069 2085 29,5
25 niemiecka 1605 krapkowicki 1605013 g. m-w. Gogolin 12467 2451 19,7
26 niemiecka 1605 krapkowicki 1605023 g. m-w. Krapkowice 23706 2610 11,0
27 niemiecka 1605 krapkowicki 1605032 g. w. Strzeleczki 7574 2490 32,9
28 niemiecka 1605 krapkowicki 1605042 g. w. Walce 5639 1464 26,0
29 niemiecka 1608 oleski 1608013 g. m-w. Dobrodzień 10110 1867 18,5
30 niemiecka 1608 oleski 1608023 g. m-w. Gorzów Śląski 7404 947 12,8
31 niemiecka 1608 oleski 1608033 g. m-w. Olesno 18166 3505 19,3
32 niemiecka 1608 oleski 1608052 g. w. Radłów 4498 1293 28,7
33 niemiecka 1608 oleski 1608072 g. w. Zębowice 3822 1081 28,3
34 niemiecka 1609 opolski 1609012 g. w. Chrząstowice 6683 1115 16,7
35 niemiecka 1609 opolski 1609022 g. w. Dąbrowa 9478 1329 14,0
36 niemiecka 1609 opolski 1609032 g. w. Dobrzeń Wielki 14376 2562 17,8
37 niemiecka 1609 opolski 1609042 g. w. Komprachcice 10964 1911 17,4
38 niemiecka 1609 opolski 1609052 g. w. Łubniany 9506 1712 18,0
39 niemiecka 1609 opolski 1609062 g. w. Murów 5628 1243 22,1
40 niemiecka 1609 opolski 1609083 g. m-w. Ozimek 20184 3141 15,6
41 niemiecka 1609 opolski 1609092 g. w. Popielów 8263 1786 21,6
42 niemiecka 1609 opolski 1609103 g. m-w. Prószków 9819 2576 26,2
43 niemiecka 1609 opolski 1609112 g. w. Tarnów Opolski 9724 2162 22,2
44 niemiecka 1609 opolski 1609132 g. w. Turawa 9633 2023 21,0
45 niemiecka 1610 prudnicki 1610013 g. m-w. Biała 11059 3562 32,2
46 niemiecka 1610 prudnicki 1610023 g. m-w. Głogówek 13856 2902 20,9
47 niemiecka 1611 strzelecki 1611012 g. w. Izbicko 5363 1000 18,6
48 niemiecka 1611 strzelecki 1611022 g. w. Jemielnica 7189 1758 24,5
49 niemiecka 1611 strzelecki 1611033 g. m-w. Kolonowskie 6081 1594 26,2
50 niemiecka 1611 strzelecki 1611043 g. m-w. Leśnica 8158 2098 25,7
51 niemiecka 1611 strzelecki 1611063 g. m-w. Ujazd 6269 1348 21,5
52 niemiecka 1611 strzelecki 1611073 g. m-w. Zawadzkie 12103 1381 11,4
53 niemiecka 2405 gliwicki 2405052 g. w. Rudziniec 10581 1309 12,4
54 niemiecka 2405 gliwicki 2405073 g. m-w. Toszek 9541 987 10,3
55 niemiecka 2407 lubliniecki 2407032 g. w. Ciasna 7821 1029 13,2
56 niemiecka 2411 raciborski 2411033 g. m-w. Krzanowice 5944 1653 27,8
57 niemiecka 2411 raciborski 2411042 g. w. Krzyżanowice 11433 1881 16,5
58 niemiecka 2411 raciborski 2411062 g. w. Nędza 7231 1398 19,3
59 niemiecka 2411 raciborski 2411072 g. w. Pietrowice Wielkie 7022 1689 24,1
60 niemiecka 2411 raciborski 2411082 g. w. Rudnik 5159 1309 25,4
61 ukraińska 1817 sanocki 1817042 g. w. Komańcza 5121 538 10,5
62 ukraińska 2802 braniewski 2802042 g. w. Lelkowo 3086 607 19,7
63 ukraińska 2802 braniewski 2802053 g. m-w. Pieniężno 6746 691 10,2
64 ukraińska 2806 giżycki 2806052 g. w. Kruklanki 3139 383 12,2
65 ukraińska 2818 gołdapski 2818012 g. w. Banie Mazurskie 3967 531 13,4
66 ukraińska 2819 węgorzewski 2819012 g. w. Budry 3003 368 12,3
67 ukraińska 2819 węgorzewski 2819022 g. w. Pozezdrze 3441 368 10,7
68 ukraińska 3215 szczecinecki 3215033 g. m-w. Biały Bór 5424 592 10,9
69 język kaszubski 2201 bytowski 2201032 g. w. Czarna Dąbrówka 5756 1269 22,0
70 język kaszubski 2201 bytowski 2201052 g. w. Lipnica 5070 2982 58,8
71 język kaszubski 2201 bytowski 2201072 g. w. Parchowo 3571 1526 42,7
72 język kaszubski 2201 bytowski 2201082 g. w. Studzienice 3525 510 14,5
73 język kaszubski 2201 bytowski 2201102 g. w. Tuchomie 4160 474 11,4
74 język kaszubski 2205 kartuski 2205012 g. w. Chmielno 7058 4084 57,9
75 język kaszubski 2205 kartuski 2205023 g. m-w. Kartuzy 32631 10956 33,6
76 język kaszubski 2205 kartuski 2205032 g. w. Przodkowo 7887 3751 47,6
77 język kaszubski 2205 kartuski 2205042 g. w. Sierakowice 17988 10480 58,3
78 język kaszubski 2205 kartuski 2205052 g. w. Somonino 9819 4180 42,6
79 język kaszubski 2205 kartuski 2205062 g. w. Stężyca 9576 4348 45,4
80 język kaszubski 2205 kartuski 2205072 g. w. Sulęczyno 5118 2756 53,8
81 język kaszubski 2205 kartuski 2205083 g. m-w. Żukowo 29877 6721 22,5
82 język kaszubski 2206 kościerski 2206022 g. w. Dziemiany 4200 1084 25,8
83 język kaszubski 2206 kościerski 2206062 g. w. Lipusz 3571 1424 39,9
84 język kaszubski 2208 lęborski 2208032 g. w. Cewice 7330 1365 18,6
85 język kaszubski 2211 pucki 2211021 g. m. Jastarnia 3970 1545 38,9
86 język kaszubski 2211 pucki 2211031 g. m. Puck 11549 1487 12,9
87 język kaszubski 2211 pucki 2211041 g. m. Władysławowo 15296 2932 19,2
88 język kaszubski 2211 pucki 2211062 g. w. Krokowa 10470 2609 24,9
89 język kaszubski 2211 pucki 2211072 g. w. Puck 23923 8596 35,9
90 język kaszubski 2215 wejherowski 2215062 g. w. Linia 5980 3130 52,3
91 język kaszubski 2215 wejherowski 2215072 g. w. Luzino 14253 3895 27,3
92 język kaszubski 2215 wejherowski 2215082 g. w. Łęczyce 11751 1872 15,9
93 język kaszubski 2215 wejherowski 2215092 g. w. Szemud 15067 7049 46,8
94 język kaszubski 2215 wejherowski 2215102 g. w. Wejherowo 21437 3547 16,5

 

Kontakt

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Siedziba:
Departament Wyznań Religijnych
oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych
ul. Syreny 23
01-150 Warszawa
tel. +48 22 315 21 11
e-mail: sekretariat.DWRMNiE@MSWiA.gov.pl

Adres korespondencyjny:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Departament Wyznań Religijnych
oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych
ul. Batorego 5
02-591 Warszawa