Wyniki konkursu stypendialnego dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2014 r. - Stypendia dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych - Mniejszości Narodowe i Etniczne

Mniejszości Narodowe i Etniczne

Nawigacja

Stypendia dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych

Wyniki konkursu stypendialnego dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2014 r.

W dniu 30 sierpnia 2014 r. Komisja w składzie:

Mariusz Augustyniak - kulturoznawca, polonista, organizator wystaw plastycznych, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, wieloletni  członek komisji  konkursu stypendialnego dla uczniów romskich.

Grażyna  Markowska – certyfikowana instruktorka tańca tradycyjnego,  uczestniczka  warsztatów  tanecznych finansowanych przez Ambasadę Królestwa   Holandii, były członek zespołu ”Romans” w Warszawie,  tancerka zespołu tradycyjnego Romów Perła i Bracia.

Zdzisław Markowski  - certyfikowany instruktor muzyki i tańca tradycyjnego,  gitarzysta w zespole Perła i Bracia.

Edyta Wasłowska -primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, pedagog w szkole Baletowej i Akademii Muzycznej w Łodzi. Nagrodzona Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem Ministerstwa Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tańca. 

Maria Mamczur- malarka, dziennikarka, socjolog. Członkini Związku polskich Malarzy i Grfików. Uprawia malarstwo sztalugowe. Wieloletnia członkini komisji konkursu stypendialnego dla uczniów romskich.

Janusz Tylman- pianista, wykładowca , kompozytor  muzyki teatralnej , filmowej i musicalowej .Współpracuje z warszawskimi teatrami: Ateneum, Nowy, Powszechny, Rampa, Roma, Stara prochownia, Syrena, Żydowski. Wieloletni  członek komisji  konkursu stypendialnego dla uczniów romskich.

Joanna Bednarczyk –Absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie, czynny instruktor sportu karate przy Łódzkim Klubie Karate Shotokan w Łodzi , nauczyciel wychowania fizycznego.

wytypowała  uczniów do następujących nagród:

 

Stypendia   otrzymali:

w kategorii śpiew

Lp

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

1

Sebastian

Rutkowski

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Ul. Fałata 32

75-434 Koszalin

Tel. 94 347-80-20

sekretariat@zpsm.pl

w kategorii muzyka instrumentalna

2

Gracjan

Andrasz

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Os. Centrum E 2

31-934 Kraków

Tel. 12  644-12-58

 sekretariat@zpsmuz.pl

w kategorii sport

3

Sylwester

Puma

Gimnazjum nr 16

Ul. Szenwalda 2

41-800 Zabrze

Tel. 32 271-38-28

gim16bmc@wp.pl

w kategorii taniec

4

Miriam

Kowalska

Gimnazjum nr 1

Ul. Łódzka 5/7

95-050 Konstantynów Łódzki

Tel. 42 211-11-32

sekretariat@gimkonst.pl

5

Santiago

Gil

Szkoła Podstawowa 43

Ul. Buchendwaldczyków 25

41-800 Zabrze

Tel.32 271-36 -64

 sp43@tlen.pl

6

Bożena

Markowska

Szkoła Podstawowa nr 5

Ul. Sadowa 5/7

95-050 Konstantynów Łódzki

Tel.42 211-11-97

sekretariat-sp5@pnet.pl

w kategorii sztuki plastyczne

7

Miriam

Kowalska

Gimnazjum nr 1

Ul. Łódzka 5/7

95-050 Konstantynów Łódzki

Tel. 42 211-11-32

sekretariat@gimkonst.pl

Wyróżnienia otrzymali:

w kategorii śpiew

1

Angelo Andrzej

 Ciureja

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6

Ul. Andersa150

58-304 Wałbrzych

Tel. 74 48-77-720

li@szkola6.pl

W kategorii muzyka instrumentalna

1

Wiktor

Dymitrak

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I ST. w Legnicy

Ul. Chojnowska 2

59-220 Legnica

Tel.76 862-26-36

zsmuzlca@wp.pl

W kategorii sport

2

Denis

Rozwód

Zespół Szkół Specjalnych 3

Gim. Specjalne 14

3-go Maja16

14-500Chorzów

Tel.32 241-03 77

zsschorzow@o2.pl

3

Adrian

Sadowski

Zespół Szkół nr 1

 Ul. Długa 89/91

95-100 Zgierz

Tel.42 715-07-44

ekonomik@miasto.zgierz.pl

4

Tobiasz

Zieliński

Publiczna Szkoła Podstawowa 4

Ul. H. Sienkiewicza 41

57-100 Strzelin

Tel.71 392 05 61

pspncz@interia.pl

5

Majel Alan

Ciechowicz

Gimnazjum nr 3

Ul. Kilińskiego 9

96-100 Skierniewice

Tel. 46 833 24 75

gim3_sk@vp.pl

W kategorii taniec

6

Daniel

Kwiatkowski

Publiczne Gimnazjum nr 1

Ul A. Krajowej 1

48-200 Prudnik

Tel. 77 406 -89-10

g1@wodip.opole.pl

7

Patrycja

Mirga

Zespół Szkół w Prudniku

Ul. Dąbrowskiego 2

48-200 Prudnik

Tel.77 406-89-25

sp4prudnik@wodip.opole.pl

8

Natalia

Pawłowska

Zespół Szkół w Prudniku

Ul. Dąbrowskiego 2

48-200 Prudnik

Tel.77 406-89-25

sp4prudnik@wodip.opole.pl

9

Piotr

Kwiatkowski

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr2

Ul. Szkolna 12

48-200 Prudnik

77 406 79 80

sp3@prudnikwodip.pole.pl

10

Wiktoria

Markowska

Gimnazjum nr 1

Ul. Łódzka 5/7

95-050 Konstantynów Łódzki

Tel. 42 211-11-32

sekretariat@gimkonst.pl

11

Karolina

Mirga

Publiczna Szkoła Podst. 1

Ul. Kościelna 19

47-220 Kędzierzyn Koźle

Tel.77 483-41-85

kksp1@poczta.onet.pl

12

Wanessa

Mirga

Publiczne  Gimnazjum nr 1

Ul. Armii Krajowej 1

48-200 Prudnik

 Tel. 77 406-89-10

g1prudnik@wodip.opole.pl

W kategorii sztuki plastyczne

13

Wanessa

Mirga

Publiczne Gimnazjum nr 1

Ul A. Krajowej 1

48-200 Prudnik

Tel. 77 406 -89-10

g1@wodip.opole.pl

 

14

Amadea Noemi

 Łakatosz

XXV Liceum Ogólnokształcące im. G. Jadwigi Zamojskiej w Poznaniu

60-655 Poznań

Ul. Widna 1

lo25@lo25.pl

Nagrody motywacyjne otrzymali:

w kategorii śpiew

1

Ewelina

Gil

Zespół Szkół Specjalnych nr 39

41-800 Zabrze

Ul. M. Wolskiego 10

Tel.32 271 24 93

szkola@zss39.pl

2

Wiktor

Dymitrak

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I ST. w Legnicy

Ul. Chojnowska 2

59-220 Legnica

Tel.76 862-26-36

zsmuzlca@wp.pl

w kategorii muzyka instrumentalna

3

Sebastian

Rutkowski

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Ul. Fałata 32

75-434 Koszalin

Tel. 94 347-80-20

sekretariat@zpsm.pl

w kategorii nauki humanistyczne

1

Angelo Andrzej

Ciuraja

Publiczna Szkoła podstawowa nr 6

Ul. Andersa150

58-304 Wałbrzych

Tel. 74 48-77-720

li@szkola6.pl

Kontakt

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Siedziba:
Departament Wyznań Religijnych
oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych
ul. Domaniewska 36/38
02-672 Warszawa
tel. +48 22 60 122 25
e-mail: sekretariat.DWRMNiE@MSWiA.gov.pl

Adres korespondencyjny:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Departament Wyznań Religijnych
oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych
ul. Batorego 5
02-591 Warszawa